جستجوی دامنه مناسب خود را شروع کنید

ثبت دامنه com.

ثبت دامنه .com

ثبت کنید

ثبت دامنه ir.

ثبت دامنه ir.

ثبت کنید

ثبت دامنه net.

ثبت دامنه net.

ثبت کنید

ثبت دامنه org.

ثبت دامنه .org

ثبت کنید

دامین چیست

دامین (domain) نامی است که شما برای وب سایت خود انتخاب کرده و دیگران با استفاده از آن به وب سایت شما دسترسی پیدا خواهند کرد. به همین علت انتخاب دامین مناسب یکی از مهمترین مراحل راه اندازی یک وب سایت می باشد. برای اینکه نامی که برای وب سایت تان انتخاب کردید در تملک شما در بیاید می بایست آنرا ثبت نمایید که اصطلاحا به این کار ثبت دامین و یا خرید دامین می گویند. همکنون شما می دانید دامین چیست اما ممکن است بجای کلمه دامین از دامنه نیاز استفاده شده و بجای ثبت دامین و یا خرید دامین شرکت ها یا ریجسترار دامین بگویند ثبت دامنه و یا خرید دامنه و بنابراین بهتر است بدانید که هر دو یک معنی داشته و دامین برابر دامنه می باشد.

پسوند دامین

پسوند دامین به حروف و یا علامتی که بعد از نام وب سایت قرار گرفته و با یک نقطه یا اصطلاحا دات از آن جدا می شود می گویند. دامین با پسوند های مختلفی در شرکت های ثبت دامنه به فروش می رود که مهمترین پسوند دامین دات کام (.com) می باشد. همچنین دیگر پسوند های رایج و مهم که قابل انتخاب عموم می باشد شامل دات نت (.net) و دات org است. برای ثبت دامین های شرکت ها و برندهای ایرانی بهتر است از پسوند دامین ir و یا co.ir استفاده شود با این کار به موتورهای جستجو می فهمانید که کاربران ایرانی را بسوی شما بفرستد. همچنین کاربران با دیدن پسوند دامین ir خواهند فهمید که با یک شرکت و یا برند ایرانی طرف هستند. در دنیا پسوند های بسیار زیادی وجود دارد که حتی برای مشاغل و یا خدمات خاصی ایجاد شده است مثلا .club و یا .news از این دسته پسوند های دامین می باشند.

ثبت دامنه .co

ثبت دامنه .co

ثبت کنید

ثبت دامنه .ir

ثبت دامنه .ir

ثبت کنید

ثبت دامنه .net

ثبت دامنه .net

ثبت کنید

ثبت پسوندهای جدید

ثبت پسوندهای جدید

ثبت کنید


خرید دامین

برای خرید دامین در ابتدا می بایست دامین خود را مورد جستجو قرار دهید تا متوجه شوید که آیا دامنه مورد نظرتان آزاد می باشد یا خیر و بعد از آن درصورت آزاد بودن دامنه اقدام به خرید دامین نمایید. جستجوی دامنه مناسب با کسب کار شما نیازمند بررسی دامنه های مختلفی که دیگران برای خود انتخاب کرده اند دارد چرا که برای کسب و کار ها و محصولات مختلف ، صاحبان آن در طول زمان متوجه بازار هدف گذاری و تاثیر نام انتخابی در ارایه خدمات خود شده اند. بعد از جستجوی دامنه مورد نظر ممکن است هیچکدام از آنها با پسوندهای عادی و معمولی آزاد نباشد در این حالت بهتر است نگاهی هم به پسوند های دیگر دامین انداخته و نام مورد نظرتان را از بین آنها انتخاب نمایید.
در صورتی که سوالی داشتید با ما مکاتبه کنید
info [@] Esabt .com
تمامی حقوق این سایت متعلق به eSabt.com می باشد.