12 قانون برای خرید دامنه با پسوند مناسب

خرید دامنه با دامنه مناسب در حال حاضر در 99 درصد از پروژه های انتخاب دامنه یک از مهمترین مسایل می باشد. در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود که برای خرید دامنه با یک دامنه مشخص، یا برای یک وبلاگ جدید، راه اندازی یک شرکت یا حتی راه اندازی وبسایت یک دوست، مشاوره بدهید. اگر با مفهوم دامنه آشنا نیستید مقاله DNS چیست را مطالعه نمایید.

 1. طوفان مغزی با  5 کلیدواژه ی مهم

هنگامی که در ابتدا، جستجوی دامنه تان را آغاز می کنید، در ذهن داشتن یک گروه از کلمات یا عبارات که بتواند به خوبی دامنه ی را که در جستجوی هستید، توصیف کند، کمک کننده است. به محض اینکه این لیست را داشته باشید، می توانید شروع به جفت کردن آنها، یا اضافه کردن پیشوندها و دامنه ها کنید تا بتوانید ایده های خوبی در خصوص دامنه مناسب به وجود آورید. به عنوان مثال، اگر شما در حال راه اندازی یک سایت با دامنه مرتبط با وام هستید، می توانید با کلماتی همچون «وام، امور مالی، تساوی حقوق، بهره، مسکن»، شروع به جستجو کنید، سپس در حوالی آن، بگردید تا بتوانید یک نام مناسب پیدا کنید.

 1. دامنه متمایز انتخاب کنید.

اشتباه شدن وبسایت تان با یک سایت محبوب،که متعلق به شخصی دیگر است، فاجعه به بار می آورد. به همین خاطر، من هرگز دامنه هایی را انتخاب نمی کنم که  رایج هستند، با خط به هم چسبیده اند، یا یک نسخه ی اشتباهی از یک دامنه استفاده  شده هستند.

حتی پس از سالها، داشتن علامت تجاری، فلیکر به شدت به Flicker.com نیاز داشت. (که آن را در نهایت خرید). هنگامی که مردم، به دوستان و خانواده هایشان گفتند که عکس های روی فلیکر را پیدا کنند، تلفظ در مقابل املا، آنها را به مکان های اشتباهی فرستاد.

 1. تنها دامنه های موجود دات-کام را انتخاب کنید.

اگر نام تجاری و یا نام شناخته شده ای نیستید، لازم نیست که نگران این مورد باشید. اما، اگر در مورد ساخت یک وبسایت موفق در طولانی مدت جدیت به خرج می دهید، باید نسبت به همه ی این عناصر نگران باشید، بهتر است ثبت دامنه دات کام را در نظر داشته باشید.

بسیاری از مردمی که از وب استفاده می کنند، هنوز این فرض خودکار را دارند که .com تمام آن چیزی است که در خارج وجود دارد- این اشتباه را مرتکب نشوید که به خاطر این گروه از مردم، ترافیکی را از دست بدهید یا آنرا کنار بگذارید.

من این توصیه را حتی در  همه ی دامنه های TDLهای جدید موجود در دنیای مدرن وب، انجام داده ام. – یک سایت مثل "ilove.pasta"، به سادگی توسط یک آدرس وب دیدنی و یا به یاد ماندنی توسط اکثریت قریب به اتفاق مشتریان خوانده نخواهد شد.

 1. دامنه انتخابی ساده نوشته شود.

اگر نام دامنه تان، به خاطر نوع تلفظ ش، طول کلماتش و یا استفاده از کلمات یا اصواتی که به خاطر نمی مانند، توجه زیادی را برای درست نوشتن، طلب نماید، بخش زیادی از ارزش بازرگانی و یا بازاریابی تان را از دست خواهید داد. من حتی شنیده ام که گروه های به کاربردنی، ارزش داشتن حروفی که راحت نوشته می شوند را جار می زنند. (که من آن را اجتناب از q، z، x، c و p تفسیر می کنم)

 1. دامنه ای را که به خاطر بماند انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که کلماتی که در دهان به راحتی می چرخند، و بازاریابی تسلط SERPs، (که در آن، دامنه، برای جستجوهای صنعت محور به طور مداوم ظاهر می شود)، هر دو  ساده هستند به طوریکه دامنه ها می توانند در ذهن جای گیرند.

شما نمی خواهید که در وبسایت فوق العاده ای شریک شوید که هیچ کسی حتی نمی تواند نام دامنه آن را برای اینکه به دوستان ش معرفی کند، بخاطر بسپارد. برای سئو، تعداد زیادی مزایا به خاطر پیروی کردن از بهترین نام تجاری وجود دارد، و شما می خواهید با نادیده گرفتن آنها در دراز مدت به خود آسیب بزنید.

 1. تا آنجا که ممکن است دامنه را کوتاه انتخاب کنید.

نام های کوتاه، هم برای نوشتن راحت ترند و هم راحت تر به خاطر سپرده می شوند. ( دو قانون قبلی را نگاه کنید) آنها، اجازه ی اضافه کردن کاراکترهای بیشتر در URL در SERPs  و تناسبی بهتر در شیکه های اجتماعی، رسانه های چاپی، و هر شکل از بازاریابی آنلاین را (شامل کلمات دهانی ضروری) صادر کرده اند.

 1. انتظارات را ایجاد و محقق کنید

هنگامی که شخصی برای نخستین بار، نام دامنه شما را می شنود، باید بتواند فورا و به طور دقیق محتوایی که در آنجا وجود خواهد داشت را حدس بزند. به این خاطر است که من دامنه هایی مثل Hotmail.com و CareerBuilder.com  و AutoTrader.com و WebMD.com را دوست دارم. دامنه هایی همچون Monster.com و Amazon.com و Zillow.com و حتی MOZ  به خاطر نام های غیر قابل درک شان، نیاز به سرمایه گذاری تجاری بیشتری دارند.

این موضوع می گوید که اگر می دانید که در حال ساخت یک وب سایت تجاری بزرگ هستید، یک نام غیر مرتبط (تا زمانی که آن ارتباطات از پیش موجودی در ذهن بازار شما ندارد)، تنها می تواند یک چیز خوب باشد.

 

 1.  قوانین کپی رایت را نقض نکنید

این اشتباهی است که خیلی رایج نیست اما هنگامی که اتفاق افتد، می تواند یک دامنه بزرگ و یک شرکت بزرگ را نابود کند. برای اینکه مطمئن شوید که با نام سایت تان، در حال نقض حق کپی رایت هیچ کسی نیستید، سایت Copyright.gov را دیدن کنید و قبل از اینکه خرید کنید، آن را جستجو کنید.

 1. خودتان را با نام تجاری تان متمایز کنید

استفاده از یک نام منحصر به فرد، یک راه عالی برای ارزشمندتر کردن نام دامنه تان است. یک نام تجاری، تنها ترکیبی از کلمات نیست، به همین خاطر است که نام هایی مثل mortgageforyourhome.com یا loanratesonline.com به اندازه ی نام های تجاری bankrate.com یا lingtree.com جذاب نیستند.

زاپوس، به نسبت Shoestore.com قابل تجاری بودن است، (و به خوبی تجاری است). esabt به خودی خود، یک مثال خوب است.

 1. خط فاصله ها و شماره ها را کنار بگذارید.

خط فاصله ها و شماره ها، می تواند تلفظ شفاهی، نوشتن و به خاطر سپردن نام دامنه تان را سخت کند. همچنین آنها، ارتباط ضعیفی با رتبه بندی در گوگل، نام تجاری و ترافیک دارند. من همچنین پیشنهاد می کنم که از کلمات یا اعداد رومی در دامنهتان استفاده نکنید چرا که هر دوی آنها می توانند گیج کننده باشند و افراد را به اشتباه بیندازند.

 1. از نام های نامعمول استفاده نکنید

نام وبسایت هایی که برپایه ی غلط املایی های غیر معمول (مثل بسیاری از سایت های سبک 2.0)، خط فاصله های چندگانه، (مانند دامنه های بهینه ی سئو در اوایل سال 2000) یا صفات کوتاه الهام بخش (نظیر «بالا....x»، «بهترین...x»، «گرم...x»،  ایجاد می شوند، غالبا بهترین گزینه نیستند. این یک قانون خشک و سخت نیست اما، به طور کلی، در قراردادهای نام گذاری، اگر شخصی این کار را بکند، بدین معنا نیست که این، یک استراتژی مطمئن برای ریسک کردن است.

فقط به افرادی نگاه کنید که نام کسب و کار شان «AAA….x» است، آنها در طول 50 سال گذشته، اولین نام ها در دفاتر تلفن هستند: چه تعداد شرکت با نام AAA در سال های 2000 وجود دارند؟

 1. از ابزار انتخاب دامنه آژاکس استفاده کنید.

وبسایت هایی مثل دومانیر، مشخص کردن دسترسی به نام دامنه را آسان می کنند- تنها این را به خاطر بسپارید که نباید از طریق این سرویس ها خرید کنید-شما می توانید نامی را که دوست دارید و در دسترس است را انتخاب کنید و سپس به ثبت نام نام انتخابی تان بپردازید. 

 

منبع : ثبت دامنه

در صورتی که سوالی داشتید با ما مکاتبه کنید
info [@] Esabt .com
تمامی حقوق این سایت متعلق به eSabt.com می باشد.