چرا و چگونه باید دامین ها را به وبسایت اصلی تان ریدایرکت کنید

پیش  تر به تفضیل درباره مزایای ثبت دامین های اضافه برای کسب و کارتان پرداختیم. فرقی نمی کند که جزو کدام دسته از مشاغل هستید می توانید هر کدام از مشاغل املاک، بیمه، زیبایی، اینترنتی و... را داشته باشید. هر شغلی که داشته باشید این ثبت دامنه های اضافی به شما در محافظت از برند آنلاینتان کمک می کنند. به علاوه می توانند مشتریان زیادی را به سمت وبسایت شما هدایت کنند و این امر بسیار با اهمیت است. اما اگر شما تعدادی دامین اضافه بخرید و آنها را همینطور به حال خودشان رها کنید، هیچ اتفاق خاصی نمی افتد و هیچ کمکی به تجارت شما نمی کنند. برای استفاده مفید باید آنها را به وبسایت اصلی تان ریدایرکت کنید .

اگر به موضوع ریدایرکت دامین علاقه مندید پیشنهاد میکنیم مقاله "روش ریدایرکت 301 دامین"را هم مطالعه کنید 

ریدایرکت (Redirect) یا فوروارد کردن دامنه چیست ؟

بیایید تصور کنیم که  دامنه ای که تکیه گاه اصلی وبسایت شماست آدرسی مانند .com”نام تجارت شمادارد. به عنوان مثال شما یک عکاس در "بروکلین" هستید و به همین دلیل هم ثبت دامین هایی با نام های photography”.نام تجارت شما" و یا .nyc”نام تجارت شما کار عاقلانه ای به نظر میرسد. اگر یک مشتری آدرس photography”.نام تجارت شما" و یا .nyc”نام تجارت شما را در نوار جستجو تایپ کند و شما این دامین ها را به وبسایت اصلی تان ریدایرکت کرده باشید، این مشتری به طور خودکار به وبسایت .com”نام تجارت شماهدایت می شود.

انجام این کار بسیار آسان است اگر شما یکی از مشتریان GoDaddy  با کمتر از هفت ثبت دامنه هستید، ما امکانی برای شما فراهم کرده ایم که خیلی راحت این ثبت دامین ها را به آدرس اصلی مورد نظرتان هدایت کنید. با خواندن بخش راهنمایی که در GoDaddy  در اختیار شما قرار داده شده است به راحتی و در عرض یک چشم به هم زدن درست مانند یک حرفه ای می توانید دامین ها را ریدایرکت یا فوروارد کنید .

ریدایرکت ​به همراه masking

گزینه دیگری با عنوان " ریدایرکت به همراه masking" نیز در اختیار شما قرار دارد. زمانی که مخاطبان شما با تایپ یک دامنه غیراصلی و متفرقه به  دامین اصلی و وبسایت شما هدایت می شوند، می توانند آدرسی را که خودشان تایپ کرده اند و به خاطر سپردن آن آسان تر است را در نوار آدرس مشاهده کنند. (نکته: انجام این کار در سایت هایی که دارای گواهینامه ssl هستند، ممکن نیست) . با کمک این روش می توانید حتی اگر بیش از هفت  ثبت دامین هم دارید، به راحتی همه آنها را به وبسایت اصلی هدایت کنید. اما به نظر شما چرا یک نفر باید این همه دامین داشته باشد؟

ریدایرکت کردن چندین دامین :

اخیرا مکامله خوبی در این زمینه با یکی از دوستان خوبم داشتم. او یک پزشک خانواده است و دامین ای با نام کامل پزشکی اش خریداری کرده است. من از او سوال کردم که چند نفر از بیمارانش او را با مشخصات کامل پزشکی جستجو می کنند و چند نفر او را با نام اصلی اش جستجو می کنند. و رازی را به او گفتم: حتی من هم نام کامل طبابت او را به خاطر نداشتم.  و اگر وبسایت او را در bookmarks  قرار نداده بودم مطمئنا هر دفعه فراموش می کردم که به چه آدرسی باید مراجعه کنم.

او می توانست دامین های اضافی با نام های کوتاه تر را برای طبابتش استفاده کند. به عنوان مثال drsallymonroe.com  و familypracticeofna.com می توانند به  آدرس familypracticeofnorthernarizona.com ریدایرکت شوند. به علاوه به او پیشنهاد کردم که برای حفاظت از حرفه اش می تواند به ثبت دامین های دیگری نیز با پسوندهای .org , .co , ... نیز اقدام کند.  

همین توصیه را در اختیار  مشاور املاکم نیز قرار داده ام. از زمانی که او را می شناسم سه بار محل کارش را عوض کرده است. و تنها چیزی که من از او در خاطر داشتم نامش بود. خوشبختانه او یک ثبت دامنه همنام خودش دارد و نام محل کارهای جدیدش را به آن ریدایرکت میکند. بنابراین من هیچ وقت مجبور نیستم برای یافتن او دامین محل کارش مطلع باشم.

masking  دامین ها در محل کار:

به چه دلیلی ممکن است شما بخواهید از  maskingاستفاده کنید؟ به عنوان مثال یکی از دوستان مشاور املاکی من یک url خیلی طولانی مانند نمونه زیر دارد:

  companyname.com/alotofrandomacters/hisname.

او دامین هایی با نام های کوتاه تر را به این صفحه هدایت می کند تا مشتریانش مجبور نباشند که چنین آدرس طولانی را تایپ کنند. او در واقع نه  ثبت دامنه  دارد که آنها را به این آدرس هدایت کرده است. به این دلیل که بعضی ها او را با نام "ریچارد" می شناسند، بعضی دیگر به نام "ریک" و خانواده اش با نام "ریکی" او را صدا می کنند. به علاوه دامین هایی با نام های املاک و محله هایی که او بر روی آنها فعالیت می کند نیز خریداری می کند و آنها را به همین آدرس ریدایرکت میکند. بسیار زیرکانه.

اشتباهات مهلک:

خیلی دقت داشته باشید که دامین ای با تلفظ صحیح و رایج نام مورد نظرتان را بخرید و به وبسایت اصلی ریدایرکت کنید.

حتی اگر یک دامین اضافه تنها و تنها  یک مخاطب بیشتر را در یک سال به وبسایت شما هدایت کند، مطمئن باشید که ارزشش را دارد.تصور کنید ده تا دامین دارید که مجموعا ده مخاطب را در هفته به وبسایت شما هدایت می کنند ، من یک نابغه ریاضی نیستم ولی کاملا واضح است که دامین ها خودشان هزینه های خودش را پرداخت می کنند.

در صورتی که سوالی داشتید با ما مکاتبه کنید
info [@] Esabt .com
تمامی حقوق این سایت متعلق به eSabt.com می باشد.