شروع به کار با یک دامین live

تعامل و برقراری ارتباط با مخاطبان تاثیر بسیار مثبت و ماندگاری به جای خواهد گذاشت. با شفاف بودن و صادق بودن با مشتریان می توانید اعتماد آنها را جلب کنید. آنها معمولا دوست دارند که با شما در ارتباط باشند تا بدانند که پشت پرده این تجارت چه کسی است. و یکی از بهترین روش ها برای انجام دادن این کار، استفاده از پخش زنده است.

بر اساس نظرسنجی اخیر، ۳۹  درصد از شرکت کنندگان اذعان داشتند که پخش زنده نقش "مهمی" در تجارت آنها ایفا می کند و۲۰  درصد از آنها بر این عقیده بودند که استفاده از پخش زنده نقش "بسیار مهمی" در تجارت آنها دارد.حتی اگر یک کسب و کار کوچک هم داشته باشید باز هم تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

مطمئنا با یوتیوب آشنایی دارید، اما آیا میدانستید که یوتیوب هم از پخش زنده استفاده می کند؟ یکی دیگر از راه های محبوب پخش زنده استفاده ازperiscope  است.حتی شبکه اجتماعی بسیار معروف facebook  نیز از پخش زنده استفاده می کند.

به علاوه با استفاده از ثبت دامین جدید live . به راحتی در یک چشم به هم زدن می توانید به همه دنیا نشان دهید که شما اهل پخش زنده هستید.

آیا به کمی کمک نیاز دارید؟ می توانید نگاهی به JoeRogan.live  و یا MitchJackson.live بیندازید.این تجار باهوش و متفکر از پخش زنده و ثبت دامنه live . جهت جلب طرفدار و محبوب کردن برند خودشان استفاده بهینه کرده اند.این کار واقعا هوشمندانه است.

با وجود روش های متفاوت و مختلف پخش زنده تنها کاری که شما باید انجام دهید اینست که روشی را که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید و از آن استفاده کنید.

شروع به کار پخش زنده :

خوب حالا چطور باید شروع کنید؟ اگر از قرار گرفتن در مقابل دوربین هراس دارید به این فکر کنید که تنها شما اینطور نیستید. هیچ کس از بدو تولد مهارت جلو دوربین قرار گرفتن را نداشته است. اما این بدین معنی نیست که شما نمی توانید با مشتریانتان از طریق یک روش بدیع و سرگرم کننده ارتباط برقرار کنید.

در هنگام پخش زنده  یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید اینست: همانطور که شما یک انسان هستید مشتریانتان هم انسان هستند. بنابراین اگر مرتکب اشتباهی شوید هیچ ایرادی ندارد. اگر هنگام شروع کمی مضطرب هستید هیچ ایرادی ندارد. فقط دست از تلاش بر ندارید و بعد از مدتی این کار برایتان تبدیل به یک کار روتین خواهد شد.

در ادامه به چند توصیه مفید هنگام فیلمبرداری زنده اشاره خواهیم کرد:

ویدئوهایی تهیه کنید که با مخاطبان تان تناسب داشته باشد:

دقت کنید که چیز ارزشمندی به مخاطبانتان ارائه کنید. به عنوان مثال اگر یک حسابدار هستید شاید بتوانید اطلاعات مفیدی درباره مالیات سال جدید در اختیار مخاطبان قرار دهید،  یک لوله کش می تواند راهی برای باز کردن یک توالت گرفته را در اختیار مخاطبانش قرار دهد و یا یک هنرمند می تواند به مخاطبانش طریقه ترکیب رنگ ها را آموزش دهد.

برای انجام پخش زنده یک برنامه داشته باشید:

نیازی نیست که کلمه به کلمه آن را روی کاغذ یادداشت کنید ولی نباید هم کاملا فی البداهه این کار را انجام دهید. اول اجرایی که می خواهید داشته باشید را کاملا درک کنید و آن را در ذهنتان ترسیم کنید. زمانیکه شمای کلی کار را در ذهنتان ترسیم کردید، می توانید نکات کلیدی را یادداشت کنید. و سپس ترتیب اجرای آنها را مشخص کنید.  قبل از شروع ویدئو، از آماده بودن همه موارد اطمینان حاصل کنید.

قبلا تمرین کنید:

دوربین را تنظیم کنید دکمه ضبط را فشار دهید و شروع کنید. فقط حواستان باشد به هیچ عنوان متوقف نشوید. فکر کنید که واقعا دارید یک اجرای زنده انجام می دهید. و همانطور که در اجرای زنده امکان شروع مجدد وجود ندارد، در این ویدئو نیز اگر مرتکب اشتباهی شدید فقط باید از آن عبور کنید و ادامه بدهید. هر اندازه به موضوعی که آن را ارائه می کنید مسلط تر باشید به همان اندازه نیز نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. هر چقدر تجربه تان بیشتر شود مسلما نیاز به تمرین کمتری خواهید داشت.

اشتباهاتی را که ممکن است رخ دهند، بپذیرید:

اشتباهات را با آغوش باز پذیرا باشید. کلید موفقیت اینست که ادامه دهید. اشتباهات کوچک را نادیده بگیرید و فقط به خاطر داشته باشید که اشتباهات بخش جدایی ناپذیر اجراهای زنده هستند. اما اگر اشتباه بزرگی مرتکب شدید آن را اصلاح کنید و سپس کارتان را ادامه دهید.

از موقعیت های مختلف برای پیشرفت استفاده کنید:

اگر یکی از بیننده ها از شما سوالی پرسید که جوابش را نمی دانید، هول نشوید. هیچ ایرادی ندارد که شما همه جواب ها را حاضر و آماده نداشته باشید. اجازه بدهید که مخاطبان شما ببینند که شما برای یافتن جواب سوالشان جستجو و تحقیقات به عمل می آورید و بعد می توانید روز بعد جواب را در فیسبوک و یا هر یک از شبکه های اجتماعی تان  قرار دهید.

اگر دوربین باعث اضطراب شما می شود می توانید از یک نفر کمک بگیرید:

اگر خیره شدن به لنز دوربین باعث می شود که مضطرب شوید می توانید از شخصی بخواهید تا درست کنار دوربین قرار بگیرد. ببینندگان متوجه تقلب شما نمی شوند و در عین حال شما هم در حال صحبت با یک شخص واقعی هستید. می توانید از یک دوست و یا یک همکار خواهش کنید که روبروی شما بنشیند و دوربین را درست روی شانه اش قرار دهد. در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما به هر حال نگاه کردن در چشمان یک انسان و صحبت کردن با او بسیار راحت تر از صحبت کردن با یک شیء خواهد بود.

امکان دسترسی به ویدئوهای آنلاین تان را فراهم کنید:

بعضی مواقع یافتن یک پخش زنده می تواند کار خیلی سختی باشد.کاری کنید تا مخاطبان به راحتی بتوانند شما را پیدا کنند. قبل از شروع فیلمبرداری، یک لینک در فیسبوک، سایت و شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

یادتان باشد برای حفظ امنیت ویدئوهایتان حتما از گواهینامه ssl استفاده کنید و لوگو یا نام خود را پایین هر ویدئو نشان دهید.

ویدئو خود را ضبط کنید:

ویدئو ها را فقط برای تماشای لحظه ای مخاطبان تهیه نکنید. یک آرشیو تهیه کنید تا بعدا هر کسی بتواند آنها را مشاهده کند.

انتظار نداشته باشید در زمان کوتاهی موفقیت بسیاری کسب کنید:

اولین ویدئوهای شما ممکن است بیننده های زیادی نداشته باشند. یا حتی ممکن است زمانی که در حال اجرای آن هستید متوجه شوید که بعضی از بینندگان در حال ترک پیج شما هستند.هیچ کدام از این اتفاقات را به عنوان یک توهین به شخص خودتان تلقی نکنید. کمی زمان بیشتری نیاز دارید. فقط مطمئن شوید که ویدئوهایتان را در جایی قرار دهید که بعدا امکان دسترسی به آنها وجود داشته باشد (به عنوان مثال روی کانال یوتیوب).

پخش زنده یکی از روش های بسیار عالی برای برقراری ارتباط با مشتری در همه شغل هاست. این کار برای مشتری این امکان را فراهم می کند تا حرفه شما را به خوبی بشناسد و اطلاعات زیادی از آن کسب کند. به علاوه به آنها اجازه می دهد که به صورت کاملا واقعی با شما در ارتباط باشند.

در صورتی که سوالی داشتید با ما مکاتبه کنید
info [@] Esabt .com
تمامی حقوق این سایت متعلق به eSabt.com می باشد.