بهترین روش انتخاب دامین مناسب

اگر در آستانه ی ساخت وبسایت هستید، برای شروع به یک نام دامین نیاز پیدا خواهید کرد. نام دامین، آدرسی برای سایت و کسب و کار شما است. آن باید، راحت به خاطر آید، و ترجیحا با .com خاتمه یابد. و باید با کسب و کار شما، مارک یا چیزی که می خواهید آن را پوشش دهید مرتبط باشد.

در صورتیکه اطلاعاتی در مورد دامنه ندارید برای آشنایی بیشتر بهتر است با خواندن مقاله DNS چیست بیشتر بیاموزید.

برای انتخاب دامین مناسب بهتر است از این موارد اجتناب کنید:

نام دامین طولانی با بیش از 15 کاراکتر. (کاری کنید تا بینندگان آنرا راحتتر به خاطر بسپارند)

نام دامین هایی که شامل یک مارک ثبت نام شده، مالکیت معنوی، یا علامت تجاری شرکت دیگری هستند.

به عنوان مثال، اگر شما یک سایت تکنولوژی، بسازید که با ابزارهای اپل احاطه شده باشد، استفاده از AppleProductAdvice.com” ایده ی عاقلانه ای نیست. چراکه اپل، یک علامت تجاری ثبت شده است و جزو مالکیت معنوی آن، محسوب می گردد. اگر آنها بخواهند این کار را بکنند، می توانند، برای تصاحب این دامین و تمامی کار هایی که شما روی آن انجام داده اید، اصرار ورزند. درست همچون کاری که آنها با این دامین ها کردند.

نام های دامین که در لیست سیاه قرار گرفته اند یا توسط گوگل نمایه شان لغو شده است، یا دارای سابقه ی محتوای بزرگسالان هستند، ( تنها در صورتیکه در حال خرید یک نام دامین که قبلا ثبت شده هستید، ضروری است). اگر شما مطمئن نیستید که ایا یک دامین قبلا ثبت شده است یا نه، از این وبسایت یا archive.org برای بررسی آن استفاده نمایید) . برای دیدن دامین های لیست سیاه، نام دامین را در این وبسایت وارد نمایید.

نام هایی که می توانند به معانی مختلف شکل بگیرند. (من یک مثال خوب در این زمینه سراغ ندارم اما مطمئن باشید که ترکیب کلماتی که دامین شما را می سازند، به طور تصادفی چیز دیگری تلفظ نمی شوند.)

دامین هایی که حاوی کلماتی هستند که غلط املایی حساب می شود – این مورد می تواند یک مشکل بزرگ برای برندسازی شما باشد، این وبسایت، یک مثال خوب از آنچه که نباید انجام شود است! نام وبسایت،  Wiyre.com است اما هنگامی که شما آن را به کسی می گویید، آن مشابه “Wire.com” یا “Wired.com” به نظر می رسد. اشتباهی شبیه این را مرتکب نشوید. دامنه ای را انتخاب نمایید که املای درستی داشته باشد، یا اطمینان حاصل کنید که تلفظ های مختلف و یا تغییرات مختلف را هنگامی که نام دامین اصلی وب سایت آن را می خرید، خریداری نموده اید. ( برای من خیلی دیر است، مگر اینکه بخواهم تا با Wired.com تماس بگیرم و در رابطه با قیمت آن بپرسم... که در هر زمان، به زودی اتفاق نخواهد افتاد.)

بیش از حد به یک دامین نپردازید

اگر تصمیم به خرید دامین از یک کارگزار یا وبسایت دارید که در فروش نام دامین متخصص هستند، قبل از اینکه پول برای خرید دامین تان بپردازید، اگر می توانید یک دامنه را که مشابه است، بگیرید. برای جستجوی دامنه مناسب می توانید به سایت های فروش دامنه مثل eSabt مراجعه نمایید.

گاهی مواقع، ارزشش را ندارد که یک نام دامین دقیقا مطابق با مجموعه کلمات کامل تان داشته باشید. قبل از آنکه برای چیزی که لازم نیست، پول زیادی بپردازید، سفارش های مختلف کلمات را بررسی نمایید.

خط تیره بین کلمات نگذارید (به عنوان مثال website-stuff.com))

این کار را انجام ندهید. اعتماد کنید. این ایده ی بدی است و توضیح ش برای مردم دشوار است. همچنین غیر حرفه ای به نطر می رسد.

اگر شما به همه ی پیشنهادات بالا عمل نمایید، و از دامین انتخابی تان راضی باشید، باید این را بطور کامل احساس نمایید.

همواره ارزش دارد که نظر شخص دومی را جویا شوید، اما اطمینان حاصل نمایید که آن شخص است خیلی به اینترنت وارد نیست و ترجیحا یک دوست خوب هم به حساب می آید، به عنوان مالک دامین برای خرید دامین هایی که به نظر خوب می رسند، و می ببینید که شما به آن دامنه علاقمند هستید، مراقب باشید تا دامین شما را کسی قبل از شما نگیرند،  ممکن دامین شما را «گروگان» بگیرند تا زمانی که یک مقدار بالاتری را بپردازید. 

منبع : ثبت دامنه

در صورتی که سوالی داشتید با ما مکاتبه کنید
info [@] Esabt .com
تمامی حقوق این سایت متعلق به eSabt.com می باشد.